DANIŞMANLIK

Danışmanlık

Yeni bir CRM sistemi kurma ya da varolan mevcut sisteminizin iş stratejilerinizi geliştirme isteğiniz varsa, daha geniş yelpazede müşteri/iş ortağı ilişkileri kurmak ve bu ilişkilerin getirdiği veriler doğrultusunda pazarlama ağınızı ya da satış portföyünüzü güçlendirmek istiyorsanız CRM sistemini kullanabilirsiniz. Ancak ne yazık ki CRM vizyonunuzu ve çok yıllı planınızı işlevsel sistem gereksinimlerine dönüştürmek ve büyük bir planı daha küçük, sindirilebilir projelere bölmek son derece karmaşık olabilir.

Özellikle de bir CRM sistemi uygulamak ve kullanmak için yeniyseniz. Böyle durumlarda CRM ekibimiz öncelikle çalışma prensibinizi ve özel gereksinimlerinizi de göz önünde bulundurarak olabilecek çalışma ortamları hakkında bilgi vererek yardımcı olur. Gelecek olan yeni sistem ya da geliştirilecek olan mevcut sistem için müşteri ve CRM ekibinin senkronize ve düzenli çalışması gerekmektedir.

Bunun için, sistemi ve verileri iyi tanıyan biri analiz aşamasında bunu detaylı ve net bir sekilde aktarmalıdır. Olabilecek olumsuz senaryolar da kurgulara dahil edilerek, olası herhangi bir durum karşısında hazır olabilecek şekilde yol haritası güçlendirilmelidir. Böylece kurgu hazırlandıktan sonra yeni durumların tölere edilmesi için kurguların bozulup tekrar yapılmasına gerek kalmadan, mevcut sistem halihazırda bu işlemleri karşılayabilek durumda olacaktır.

  • Sistem analizi ve kurgusu ne kadar dikkatli ve işleyişe hakim kişilerin aracılığı ile yapılırsa, süreç ve maliyet analizi de o derece sağlıklı olacaktır.
  • Analizin doğru ve süreçlere hakim şekilde yapılması, ilerleyen zamanlarda işleyişi değiştirmeye ihtiyaç duymadan sistemin kullanımına elverişli olması anlamına gelir. Bu da ek maliyetleri ve geliştirme sürecindeki olabilecek veri duraklamasını engeller.

Bu sayede işleyişi ve verileri iyi tanıyan birinin, analiz aşamasında işleyişi detaylı bir şekilde aktarırken oluşabilecek olumsuz durumlar karşısında hazırlıklı olmanızı sağlayacak senaryolar ile ilgili de bilgi vermesi ve buna göre senaryolara güçlendirme yapılabilecektir.